کابینه دوازدهم نیازمند چابک‌سازی و جوانگرایی

[ad_1]

جمهوریت در گفت‌و گو با کارشناسان بررسی می‌کند؛

کارشناسان معتقدند دولت دوازدهم برای گذر از مشکلات باید با انتخاب و گماردن جوانان در سطوح مختلف مدیریتی به چابک‌سازی دولت و کابینه بپردازد.

جمهوریت؛ امیر محبیان تحلیلگر سیاسی اصولگرا در گفت و گو با شبکه خبری جمهوریت با بیان اینکه یکی از انتقادها به دولت عدم استفاده از نیروهای جوان است، گفت: عبور از سیاست‌زدگی و تمرکز بر روی خواست و مشکلات مردم باید از مهمترین برنامه‌های دولت دوازدهم باشد در عین حال که وزرای جوان کم‌حاشیه نیز به تیم دولت اضافه شوند.
وی با اشاره به اینکه همه منتقدان از جمله همه گروه‌های اصولگرا باید برای پبشبرد اهداف انقلاب به کمک دولت دکتر روحانی بیایند، تصریح کرد: اصولگرایان با وجود اختلاف نظر باید با نگاه وحدت‌آفرین به دولت کمک کند البته این دلیلی بر نداشتن انتقاد از دولت یازدهم و دوازدهم نیست.

* جوانان در سطوح مدیران کل و معاونت وزیران موثرترند
عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت و گو با شبکه خبری جمهوریت با بیان اینکه کابینه باید همسو با مطالبات گفتمانی دکتر روحانی و مردم باشد، اظهار داشت: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری موجب بوجود آمدن یک خیزش مردمی و مطالبه تغییر نه در ساختار بلکه در روش‌ها و مدیریت از سوی مردم را شامل شده است.
وی با بیان اینکه با وجود گذشت چهارسال از مدیریت دولت یازدهم کشور هنوز با مشکلات دوره 8 ساله گذشته درگیر است، خاطرنشان کرد: بنابراین شکی در این نیست در سطوح کابینه میانگین سنی باید کاهش پیدا کند اما تجربه، هماهنگی و انسجام نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد.
ناصری افزود: کشور اگر آن دوره 8 ساله دولت قبل را پشت سر نمی‌گذاشت و شرایط نرمالی را داشت، حتما می‌توانستیم در وزارت مهمی چون وزارت نفت چهره‌ای جوان شاهد باشیم که کارهای بزرگ آقای زنگنه را تکرار کند، اما متاسفانه امروز می‌بینیم وزارت نفت و حوزه انرژی فقط با کفایت آقای زنگنه با تجریه و پیشینه قوی خود رو به جلو برود که ماحصل این پیشرفت‌ها را می‌بینیم.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه نقطه آغاز چابک‌سازی در هماهنگی، انسجام و کم شدن تصدی و افزایش نظارت دولت را شامل می‌شود، تصریح کرد: بدون تردید از بعد انقلاب چهره‌های جوانی وجود دارند که در سطوح مختلف دولت می‌توانند اثرگذار باشند. لذا دولت باید از این افراد در سطوحی نظیر معاون وزیر، مدیران کل و استانداران استفاده کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *