١١ میلیون حاشیه‌نشین در کلانشهرهای کشور از خدمات بیمه بهره‌مند شده‌اند

[ad_1]

شماره خبر : 25102

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
١١ میلیون حاشیه‌نشین در کلانشهرهای کشور از خدمات بیمه بهره‌مند شده‌اندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در موضوع حاشیه‌نشینی با تلاش‌های انجام شده ١١ میلیون حاشیه‌نشین در کلانشهرهای کشور از خدمات بیمه بهره‌مند شده‌اند.


١١ میلیون حاشیه‌نشین در کلانشهرهای کشور از خدمات بیمه بهره‌مند شده‌اند

به گزارش نخست نیوز : علی ربیعی چهارشنبه شب در مراسم افتتاح مسکن ویژه خانوارهای دارای دو معلول اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که تمامی افراد نیازمند از دایره مددجویی از طریق توانمندسازی خارج شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: تمامی تلاش خود را برای رفع فقر در ابعاد مختلف آموزشی و درمانی انجام می‌دهیم و برنامه ریزی مناسبی نیز در این حوزه در حال انجام است.

ربیعی با اشاره به اینکه دولت دوازدهم ایجاد اشتغال فراگیر را در اولویت خود قرار داده است ادامه داد: در موضوع حاشیه‌نشینی با تلاش‌های انجام شده ١١ میلیون حاشیه‌نشین در کلانشهرهای کشور از خدمات بیمه بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های دولت دوازدهم به اتمام رساندن پروژه مسکن مهر بوده است اظهار داشت: علاوه بر این طرح مسکن اجتماعی را با هدف زیرپوشش قرار دادن افراد نیازمند در این دولت آغاز کرده‌ایم و نقطه شروع نیز شهرها و مناطقی کم برخوردار مانند رضویه مشهد بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تثبیت اشتغال در اولویت دولت قرار دارد ادامه داد: امسال ٢٠ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی پشتوانه ایجاد اشتغال کشور خواهد بود.

ربیعی بیان کرد: امیدواریم با طرح‌های دولت، نهادهای انقلابی و انجمن خیرین مسکن ساز بتوانیم فرامین امام راحل را مبنی بر رفع فقر مطلق در کشور محقق کنیم.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: هفت هزار و ٢٠٠ واحد مسکونی برای خانواده های بیش از دو معلول کشور از محل انعقاد توافقنامه پنج جانبه بین نهادهای انقلابی، خیران و دولت در حال ساخت است و تاکنون یک هزار و ٧٠٠ واحد از محل توافقنامه مذکور در کشور بهره برداری شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تفاهم نامه پنج جانبه بین وزارت راه شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، انجمن خیرین مسکن ساز، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی از ابتکارات و اقدامات خوب نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بسیاری از خانواده های توان جو از نعمت مسکن بهره مند شدند.

محسنی بندپی اظهار کرد: وظیفه نهادهای انقلابی ودولتی رسیدگی به مددجویان و آسیب دیدگان اجتماعی و تامین نیازهای آنها در بخش های مختلف است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: باقی نیازهای خانواده های مددجویان را بتوان از محل اقدامات مشارکتی نظیر تفاهم نامه پنج جانبه مذکور تامین کرد.

محمد سعیدی کیا افزود: این اعتبار از محل منابع مالی پنج دستگاه اجرایی، مردمی و انقلابی تامین می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان کرد: احداث خانه برای خانواده های دارای بیش از دو معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، انجمن خیرین مسکن ساز و وزارت راه و شهرسازی از سال ٩۴ آغاز شد.

وی اظهار کرد: این طرح برای خانه دار کردن ١١ هزار و ٣٠٠ خانوار دارای بیش از دو معلول در کشور در مدت چهار سال برنامه ریزی شده است که ۶ هزار خانوار در شهر و باقی آنها در روستا ساکن هستند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: در سال گذشته ۵٢۶ واحد به خانوارهای دارای بیش از دو معلول تحویل شد و برای سال ٩۶ واگذاری یکهزار و ۵٠٠ واحد برنامه ریزی شده است.

سعیدی کیا افزود: در بودجه سال ٩۶ ردیف اعتباری برای تکمیل پروژه خانه دار کردن خانواده های دارای بیش از دو معلول اختصاص یافته است و تلاش می شود تا پایان سال ٩٧ عمده واحدهای این طرح به خانوارها واگذار شود.

علیرضا تابش افزود: انعقاد تفاهم نامه پنج جانبه بین وزارت راه و شهرسازی، سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و انجمن خیرین مسکن ساز منجر به خانه دار کردن توانجویان شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: در اجرای این تفاهم نامه ساخت هشت هزار و ٧٠٠ واحد مسکونی برای خانواده های دارای بیش از ٢ معلول در شهرها و روستاهای کشور در دستور کار قرار گرفت که تاکنون بخشی از آن به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون از منابع داخلی خود پروژه های مختلف اجرا کرده و اینک برای تامین تسهیلات سه هزار واحد مسکونی در شهرها با مشکل مواجه است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: با این حال می توان با تعریف پروژه های مشارکتی بین نهادهای مردمی و دولتی بسیاری از مشکلات مربوط به محدودیت های مالی برای ساخت واحدهای مسکونی را برطرف کرد.

وی اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون تفاهم نامه هایی با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام راحل نیز منعقد کرده است تا در قالب پروژه های مشارکتی بخشی از نیاز مردم به مسکن را برطرف کند.

عبدالرضا عزیزی افزود: با اجرای بیمه فراگیر اجتماعی هیچ فردی در دوران کهولت و بازنشستگی از نظر مالی نیازمند کمک دیگران نخواهد بود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای بیمه فراگیر اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت دوازدهم ضروری است.

وی اظهار کرد: طرح های مشارکتی مانند پروژه ساخت مسکن برای خانواده های دارای بیش از ٢ معلول از جمله طرحهای موفقی است که می تواند در بخشهای دیگر نیز برای رفع نیاز مردم اجرا شود.

وی گفت: با بهره گیری از منابع هدفمندسازی یارانه ها نیز می توان برای نیازمندان خانه ساخت و بسیاری از مشکلات مردم را حل کرد.

عزیزی گفت: سه ماه از وقوع زلزله در خراسان رضوی می گذرد اما پیشرفت عملیات بازسازی خانه های زلزله زده ٣٠ درصد است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: برای بازسازی مناطق زلزله زده خراسان رضوی و تحویل به موقع خانه ها نیازمند عزم جدی و کار جهادی مسئولان هستیم.

علیرضا رشیدیان افزود: تامین زیر ساختهای مناطق محروم خراسان رضوی آغاز شده است و تاکنون در حوزه خدمات برق و راه سازی و سایر زیر ساختها اقدامات مطلوبی انجام گرفته است.

استاندار خراسان رضوی گفت: وقتی مردم و مسئولان در کنار هم قرار گیرند مشکلی نیست که حل نشود و فلسفه کار مدیران حل مشکلات مردم است.

وی گفت: امروز هم زمان با بهره برداری از ٣٠ واحد مسکونی برای خانواده بیش از دو معلول در رضویه ۵٠ واحد نیز به طلاب حوزه علمیه در این شهر واگذار می شود.

استاندار با اشاره به مشکلات مربوط به کمبود خدمات رو بنایی مانند مسجد و مدارس در شهر رضویه اظهار امیدواری کرد که هرچه سریعتر این مشکلات و دغدغه مربوط به مسکن طلاب و مردم در منطقه رضویه حل کرد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *