همایش متمرکز زائران حج تمتع شرق استان گلستان در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبد کاووس برگزار شد

[ad_1]

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹

همایش متمرکز زائران حج تمتع شرق استان گلستان در مصلی نماز جمعه اهل سنت گنبد کاووس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تقریب از گلستان، مدیر حج و زیارت استان گلستان در این همایش با اشاره به اهمیت این سفر معنوی، اظهار کرد: قبل از این سفر باید اهمیت این سفر را درک نماییم و بایستی بدانیم به کجا و برای چه به این سفر معنوی مشرف می شویم.

«رضا درگاهی» افزود: این سفر باید وسیله ای برای سیر الی الله بوده و باید در این سفر بدانیم دنبال چه چیزهایی هستیم و نیازهای واقعی انسان در این سفر مهم را تشخیص و درک نماییم.

به گفته وی؛ اولویت سازمان حج و زیارت برای این سفر، آموزش صحیح آیین و شرایط معنوی مناسک حج و همچنین قوانین و مقررات کشور عربستان به حجاج است.

حج از جایگاه مهمی در اسلام برخوردار است

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس نیز در این همایش با تاکید بر جایگاه و فلسفه مهم حج ابراهیمی در بین مسلمین، تصریح کرد: عبادت حج ‏حضور در جمع عمومى سالیانه مسلمین است و دیدارى الهى همراه با همه آنها كه به یک دین معتقدند و به یک آرمان مى‏ اندیشند و خداى یگانه را مى‏ پرستند.

«آخوند عبدالکریم جاور» ادامه داد: حضور در میقات و لبیک و طواف، نماز و وقوف در عرفات مشعر و منى،

در مانور بزرگ حج، وحدت، عبادت و سیاست، ایمان و اتحاد و آزادى و مبارزه با كفر و شرک و شیطان یكجا جلوه مى‏ كند

قربانى و سر تراشیدن هزاران راز و رمز نهفته دارد كه گفتن همه آنها در زمان كوتاه میسر نیست؛ اما یادآورى گوشه‏ اى از اسرار این عبادت سیاسى، الهى، مى‏تواند راهگشاى پژوهشى بیشتر و مایه شور و شوقى افروخته‏ تر شود.

به گفته وی؛ اندیشه‏هاى خرد و آرمان‏هاى كوچک در اجتماع بزرگ و سراسرى مسلمین رنگ مى‏ بازد و بینش و خواسته‏هاى عمومى و بزرگ سراسرى جاى آن را مى‏ گیرد.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با یادآوری اینکه فریاد مقدس لبیک عهد دیرین و میثاق فطرت با خداوند را در دل های مومنان زنده می کند، گفت: حاجى با شركت در اردوى ابراهیمى حج‏ با تاریخ پیامبران پیوند مى‏ خورد و هویت تاریخى خویش را پیدا می کند.

وی، افزود: انسان با پوشیدن جامه‏هاى سپید احرام از خودخواهى‏ ها، خود نمائى‏ها و لذت‏ گرایى‏ها و عادات و رفتار زیان بار دوری می کند و ستایش، نعمت و قدرت را ویژه خداوند کریم مى‏ بیند.

به گفته وی؛ در مانور بزرگ حج، وحدت، عبادت و سیاست، ایمان و اتحاد و آزادى و مبارزه با كفر و شرک و شیطان یكجا جلوه مى‏ كند.

حجاج اعمال مناسک حج را به درستی انجام دهند

مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان گلستان نیز در این همایش، گفت: حج تمتع اعمال و مناسکی دارد که حتما برای قبولی آن زائران باید آن اعمال و مناسک را به طور صحیح به جای آورند.

«حجت الاسلام عباس دارویی» ادامه داد: مدیران کاروان ها در راهنمایی زائران کوتاهی نکنند و لازم است این سفر پر فیض با موفقیت انجام شود.

به گفته وی؛ خود زائران با درک اهمیت این سفر معنوی از لحظه لحظه دقایق ارزشمند آن بهره مند شوند.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *