ناآرامی های شبه جزیره سینای مصر و اهداف رژیم صهیونیستی

[ad_1]

افزایش اقدامات تروریستی گروه حاضر در شبه جزیره سینا در مصر که همپیمان داعش است اهداف پشت پرده ای از جمله تلاش رژیم صهیونیستی برای بی ثبات کردن این منطقه به منظور تجزیه و الحاق آن به نوارغزه برای ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، گروه های تروریستی در مصر اخیرا عملیات خود را گسترش داده و جهانگردان خارجی را هدف قرار داده اند. در حمله گروه های تروریستی به غردقه در ساحل دریای سرخ دو جهانگرد آلمانی با سلاح سرد کشته و چهار جهانگرد تبعه چک و ارمنستان زخمی شدند که قاتل توسط مردم دستگیر و تحویل پلیس شد.

همزمان با این حمله تروریستی که روز جمعه 23/4/96 صورت گرفت یک گروه مسلح سه نفره به یک واحد گشتی پلیس مصر حمله کرده و پنج تن از نیروهای امنیتی را در نزدیکی قاهره از پا در اوردند و متواری شدند.

وزارت کشور مصر هفته گذشته اعلام کرد پلیس مصر 22 فرد مسلح را درشمال صحرای سینا و در چند استان مصر از جمله اسماعیلیه، جیزه واسیوط به هلاکت رسانده است.

برخی از ناظران معتقدند که عملیات اخیر گروهای مسلح تروریستی در مصر که به داعش وابسته اند عکس العمل شکست داعش در موصل و در سوریه است. زیرا داعش با انجام این عملیات می خواهد به دیگران ثابت کند که شکست در موصل عراق و در رقه سوریه نمی تواند قدرت این گروه تروریستی درمناطق دیگر جهان را تضعیف نماید.

به دنبال حرکت مردمی در تیرماه 92 در مصر که به سقوط حکومت محمد مرسی منجر شد موجی از خشونت وعملیات مسلحانه مصر را فرا گرفت. گروه های مسلح قصد انتقام از حکومت عبد الفتاح سیسی را داشتند از این رو راه و روش مسلحانه را در برابر دولت در پیش گرفتند.

جماعت سلفی انصار بیت المقدس در صحرای سیناء مصر، مهم ترین گروه تروریستی درمصر است فعالیت خودرا در دهه 1370 آغاز و اسلحه حمل کرد و پایه گذار این گروه هشام السعدنی بود. وی رهبر گروه التوحید و الجهاد بود. این گروه مسئولیت ‘ انفجارهای سال 1383 ‘شرم الشیخ ‘ و’دهب ‘ و’نویبع’ را برعهده گرفت.

گروه مذکور همچنین فعالیت خودرا در نوار مرزی بین مصر و غزه متمرکز نمود. گروه مزبور خط لوله گاز مصر به فلسطین اشغالی و اردن را منفجر کرد 20 فقره عملیات انفجار در خط لوله مزبور انجام داد. و به نصب کمین برای نیروهای پلیس و نظامی مصر مبادرت کرد. عملیات این گروه به 50 فقره رسید. زمانی که اخوان المسلمین به حکومت رسیدند این گروه عملیات خود را متوقف کرد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *