تأکید اندیشمند فلسطینی بر ضرورت مقابله با سیاستهای نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی

[ad_1]

 

تأکید اندیشمند فلسطینی بر ضرورت مقابله با سیاستهای نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی

تنا -اختصاصی

پروفسور ” ابراهیم ابوجابر” محقق مرکز پژوهشهای معاصر در فلسطین اشغالی 1948 در مورد تبعات جنایتهای آشکار رژیم صهیونیستی در راستای سیاستهای افراط گرایانه آن هشدار داد.

تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵

کد مطلب: 274953

 

تأکید اندیشمند فلسطینی بر ضرورت مقابله با سیاستهای نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی

“ابراهیم ابوجابر”  در گفتگو با خبرنگار تقریب گفت: اخیرا شاهد افزایش قدرت ائتلاف افراطی راستگرای اسرائیل در  کل جامعه این رژیم اشغالگر هستیم و این موضوع همیشه بر تصمیمات صادر شده از جناحهای مختلف رژیم از جمله دستگاه قضایی تأثیر گذار است؛ به عنوان مثال دادگاه مرکزی اسرائیل در شهر اشغالی ناصره، مناقصه‌ای را که به موجب آن تعدادی از فلسطینی‌ها برنده قطعه زمینی برای ساخت خانه‌هایشان در شهر العفوله شدند، لغو کرد.

وی افزود: قاضی دادگاه اسرائیلی مدعی شده است که  لغو این مناقصه به دلیل وجود ضعفهای قانونی بوده است، اما حقیقت این است که این امر نتیجه فشار از جانب شهرک نشینانی بود که به سرعت برای  هشدار درباره تغییر کردن هویت یهودی این شهر بعد از ساکت شدن مردم منطقه عربی، وارد عمل شدند.

ابوجابر اضافه کرد که گرایش به سوی افراط گرایی بر سیاست عمومی رژیم اشغالگر از جمله تصمیمات اتخاذ شده برای کرانه باختری و نوار غزه تأثیر گذار است.

ابوجابر در مورد نحوه مقابله با این رفتار نژاد پرستانه گفت: راههای محدودی برای مقابله با این تصمیمات ظالمانه و وحشیانه در حق مردم ما در داخل وجود دارد؛ در واقع خسارت دیدگان، راهی جز مراجعه به دادگاه عالی ندارند، به این امید که در آنجا شاهد برقراری عدالت باشند.

وی ادامه داد: این مسأله فقط شامل شهر العفوله نمی شود، بلکه در گذشته نیز نمونه هایی داشته است؛ از جمله ممانعت فلسطینی‌ها از ساخت و ساز با ندادن مجور و غیره؛ به همین دلیل باید برای اعتراض به این مقررات اشغالگرانه و ظالمانه به خیابان‌ها آمد و فریادها باید در راستای رسوا کردن این سیاست‌های تبعیض نژادی که مقامات رژیم صهیونیستی علیه صاحبان اصلی سرزمین (فلسطین) به کار گرفته‌اند، بلند شود.

 

کلمات کليدی: رژیم صهیونیستی، فلسطین، مقابله، نژادپرستانه، افراط گرایی، ابراهیم ابوجابر

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *