اتباع ۸۶ کشور جهان در بین داعش دیده می‌شوند/ حجاب و عفاف، هم با دین ارتباط دارد، هم با استقلال کشور/ جنایات آمریکا هر روز اضافه می‌شود

[ad_1]

اتباع ۸۶ کشور جهان در بین داعش دیده می‌شوند/ حجاب و عفاف، هم با دین ارتباط دارد، هم با استقلال کشور/ جنایات آمریکا هر روز اضافه می‌شود

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران در مصلای امام خمینی (ره)، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره «روز قیامت» اظهار داشت: در روز قیامت همه پرده‌ها کنار می‌رود و همه مسائل آشکار می‌شود؛ کسانی در این روز رسوا نمی‌شوند و مورد لطف خداوند قرار می‌گیرند که در دنیا آبروی افراد را نمی‌بردند و پرده‌پوشی می‌کرده‌اند.
 
وی افزود: در مقابل، کسانی در این روز رسوا شده و پرده‌شان دریده می‌شود که در دنیا آبروی برادر مومن خود را بریزند و اهل غیبت باشند.
 
خطیب نماز جمعه تهران در همین رابطه تاکید کرد: رسانه‌ها مراقبت کنند که آبروی افراد را نبرند؛ کلمه ای را نگویند که موجب سقوط یک فرد شود.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: افرادی که دستشان به مال حرام آلوده می‌شود، آدم‌هایی که رشوه و ربا می‌گیرند و کسانی که در مسند قدرت ستم می‌کنند، به یاد قیامت باشند که «یوم‌الحسرت» است.
 
خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه امروز تهران، با اشاره به آزادسازی شهر موصل عراق گفت: این پیروزی بزرگ را به مردم، مرجعیت بزرگ و دولت عراق تبریک می‌گویم؛ پیام این پیروزی آن بود که اگر مردم مقابل ستمگران قیام کنند، خداوند آنها را یاری می‌کند.
 
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه داعش را در موصل ریشه‌کن کردند، ادامه داد: پلیس عراق اعلام کرد که در جریان آزادسازی موصل بیش از هزار تکفیری کشته شد و دهها دستگاه خودروی بمبگذاری شده منهدم شد؛ همچنین رئیس فراکسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق، از هلاکت بیش از ۲۸ هزار داعش و دستگیری ۴ هزار نفر دیگر در طول جنگ خبر داد که ۱۲۸ نفر از آنها فرمانده ارشد بوده‌اند و اتباع ۸۶ کشور جهان در بین اینها دیده می‌شوند.
 
وی همچنین به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف اشاره کرد و افزود: چهارشنبه هفته گذشته سالروز سرکوب خونین قیام مردم علیه کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ شمسی بود؛ این روز در نظام ما به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.
 
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مسئله حجاب بسیار مهم است؛ هم با دین ارتباط دارد، هم با سیاست و استقلال کشور. وقتی دنیا ببیند در ایران حجاب مورد توجه است، قضاوت می‌کند که این مردم متدین‌اند و پایبند دین هستند، بنابراین به سادگی نمی‌شود به این مردم و کشور آسیب رساند.
 
خطیب نماز جمعه امروز تهران در ادامه با اشاره به جنایات آمریکا در منطقه و جهان اظهار داشت: آمریکا روز به روز بر جنایاتش می‌افزاید؛ حمایت از خون‌ریزان و اسرائیل و قاتلان دنیا برای آمریکا عادی شده است.
 
آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: ماهیت آمریکا ماهیت کثیفی است؛ اما آنچه مایه تعجب است، این است که برخی ضعیفان بیماردل می‌گویند که آمریکا قوی است و ایران قدرت مقاومت ندارد، پس بهتر که دست از مقاومت بردارد و مذاکره و سازش کند!
 
وی با بیان اینکه اینها یا وعده‌های قرآن کریم را نخوانده‌اند یا خوانده‌اند و باور ندارند، خاطرنشان کرد: ما رهبری مقتدر و توانا و صاحب عزم قوی و جا گرفته در دل‌های پاکان داریم که رئیس جمهور روسیه از فرودگاه مستقیم به دیدار ایشان می‌رود و شیفته او می‌شود.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: آمریکا می‌پندارد که با فشار اقتصادی بر ملت ایران، می‌تواند آنها را خسته کرده و در مقابل نظام قرار دهد؛ غافل از اینکه مردم مقاومت کردند و خسته نشدند.
 
آیت‌الله موحدی کرمانی در عین حال تاکید کرد: البته مسئولان باید در مقام حل مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی برآیند و به موضوع تولید و اشتغال توجه ویژه کنند.
 
وی تصریح کرد: آمریکا فهمیده است که ستون نظام، ولایت است و همه سعی آن، سست کردن این پایه است؛ از جمله اینکه در مقابل هر سخن رهبر انقلاب، مردم را به تردید بیندازد، البته این وسوسه‌ها در مردم تاثیری ندارد، چون اشراف بر مسائل داخلی و خارجی را به خوبی در بیانات رهبر انقلاب مشاهده می‌کنند که به برکت همین بصیرت و صلابت، کشور ما در یک منطقه ناامن جزیره امن است.
 
خطیب نماز جمعه پایتخت با یادآوری این نکته که سابقه پیمان‌شکنی و خیانت‌های آمریکا را ملت ایران خوب می‌دانند، اظهار داشت: می‌دانند که آمریکا با مرسی در مصر چه کرد، رژیم خودگردان فلسطین که سال ها مذاکره کرد، چه دستاوردی به دست آورد؟ چه بر سر سودان آمد؟
 
وی خاطرنشان کرد: در جریان برجام که بنا بود تحریم‌ها یکجا برداشته شود، نه تنها برداشته نشد که پی در پی اضافه شد؛ جان کری گفت  ایران را بعد از توافق مجددا تحریم کردیم؛ آیا بعد از اینهمه خباثت و خیانت و پیمان‌شکنی آمریکا جا ندارد که ملت ایران با فریاد رسا «مرگ بر آمریکا» بگوید؟

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *